Časopis ELLE Decoration vyzdvihl to nejlepší z českého designu a udělil výroční ceny EDIDA 2023

Už po třinácté vybrala porota složená z redakce a odborníků ty nejzajímavější lokální projekty, kolekce a designéry v devíti samostatných kategoriích.
 

V restauraci Alcron hotelu Almanac X Prague vyhlásila redakce ELLE Decoration vítěze jednotlivých kategorií za uplynulý rok a ocenila tak devět designérů a autorů nejzajímavějších kolekcí a produktů. Prestižní ocenění ELLE Decoration International Design Awards a speciální obálky jarního vydání s vítěznými projekty, které jim na míru připravil redakční tým, letos získali:
 
 
Osvětlení: Victoria Yakusha, lustr Sluhach pro Lasvit
Interiérové doplňky:  Daniel Piršč, kolekce váz Barzoj
Textil: IHOR,  kolekce pro Hedva Český Brokát
Sedací nábytek: Lexová & Smetana, kolekce Hide & Seek pro Polstrin
Nábytek: Jiří Krejčiřík, kabinet Anne`s Altar
Udržitelnost: LLEV, kolekce nápojového skla Symboll pro Lasvit (výroba materiálu
a forem Mykilio)
Mladý talent: Johan Pertl, kolekce stolků Utopia
Interiérový designér: Adéla Lipár Kudrnová, dům Mezi sklepy, obchod Bohéma
Designér roku: Lexová & Smetana, kolekce Hide & Seek pro Polstrin, výlohy pro Hermès
a Silk Ferries, instalace pro výstavu Design & Transformation v Bruselu
 
 
Ocenění EDIDA uděluje 25 edic časopisu ELLE Decoration, a to ve dvou úrovních: národní a mezinárodní. Mezinárodní ceny udělí porota složená z 25 šéfredaktorek a šéfredaktorů již po dvacáté, a to během milánského týdnu designu Salone del Mobile v dubnu tohoto roku.


Časopis ELLE Decoration je čtvrtletník o interiérech, designu, architektuře a umění. Od ledna ho spolu s předním lifestylovým titulem ELLE vede Thea Kučerová. Za čtrnáct let své existence si časopis na českém trhu získal mnoho příznivců.
 
 
 
Burda International CZ je jedním z největších vydavatelství v České republice. Její portfolio tvoří 40 nejsilnějších mezinárodních i českých časopiseckých značek šířených v tištěné i online podobě a pro své největší brandy provozuje úspěšné webové stránky se širokou škálou online projektů. Burda International CZ organizuje řadu úspěšných eventů v čele se Dny Marianne – největší nákupní akcí v České republice i na Slovensku. Tituly ELLE, Marianne, Apetit a Marianne Bydlení získávají pravidelně ocenění v soutěži „Časopis roku“.