O společnosti

 
 

„Vytváříme obsah, který vás inspiruje. Žijeme světem printu, onlinu i eventů. Milujeme to, co děláme.”

Burda International CZ patří mezi špičku české mediální scény. Náš multimediální dům působí v České republice již od roku 1991. Vydáváme 40 periodických časopisů, kde prim hrají populární lifestylové tituly jako ELLE, Marianne, Marianne Bydlení, Apetit, Svět ženy, CHIP a další.

Ročně publikujeme více než 80 speciálních vydání a provozujeme řadu úspěšných digitálních produktů jako jsou mobilní aplikace či elektronické předplatné.

Jsme pyšní, že jsme součástí mezinárodního koncernu Hubert Burda Media, který působí ve 20 zemích světa a zaměstnává přes 10 000 lidí. Úzká spolupráce s naší mateřskou organizací nám umožňuje sdílet know how, vidět souvislosti v širší perspektivě a dává nám prostor pro kontinuální vzdělávání.

V červnu 2023 jsme získali společnost Extra Online Media (EOM), jednu z předních digitálních mediálních společností v České republice, tím jsme rozšířili online portfolio a posílili jsme tak pozici na online trhu. Do portfolia EOM patří některé z nejoblíbenějších webů v České republice, mimo jiné eXtra.cz, jeden z největších českých webů, dále web pro ženy a životní styl Lifee.cz a také Toprecepty.cz, jednička mezi weby o vaření a receptech v ČR.
 

Jsme v kontaktu 

Prémiové portfolio vydávaných titulů doplňujeme atraktivními eventy nejen pro čtenáře, připomeňme největší nákupní akci v České republice Dny Marianne, dále Dny Apetitu vrcholící v podobě oblíbeného Apetit pikniku konajícího se uprostřed Prahy. Prostřednictvím ELLE Beauty Lounge přinášíme pohled do zákulisí Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, milovníky krásy a módy vítáme na beauty festivalu ELLEphoria.


Jsme multimediálním domem 

Naše eventy doplňují sofistikované mobilní aplikace, které kromě slev přinášejí i další tipy a výhodné nabídky. S naším publikem jsme v intenzivním kontaktu prostřednictvím sociálních sítí, připravujeme pro něj podcasty s atraktivními hosty i microsity věnované speciálním projektům. 


Vznik fenoménu Burda 

Historie dnešní podoby společnosti Burda sahá až do první poloviny 20. století. Všechno začalo v Německu, když Aeanne Burdová, rozená Lemingerová, přesvědčila svého manžela France Burdu, aby odkoupil malé módní vydavatelství Effi. V lednu 1950 vychází první číslo Burda Moden. Jako geniální se ukáže nápad přikládat do časopisu archy se vzory střihů, podle kterých mohou čtenářky doma šít. Aenne se jimi zapisuje do dějin obchodu. V roce 1961 se Burda s nákladem 1,2 milionu stává největším módním časopisem na světě. Aenne Burdová se pro mnohé ženy stala symbolem úspěchu, „amerického snu“ po německu. Je tak podobnou módní ikonou dvacátého století jako Coco Chanel či Estée Lauder. 
Dnes má Hubert Burda Media ve svém portfoliu 327 časopisů po celém světě. Do holdingu patří i Burda International CZ.

Základní fakta 

Naše značky: Apetit, Burda Style, ELLE, ELLE Decoration, CHIP, Marianne, Marianne Bydlení, Marianne Venkov a Styl, Naše krásná zahrada, Svět ženy, široké portfolio křížovek a dětských časopisů  

Webové stránky Burda International CZ 


Webové stránky Extra Online Media