Charitativní aukce ELLE Decoration

ELLE Decoration uspořádal úspěšnou charitativní aukci designu na podporu Ukrajiny
 
Dění na Ukrajině zvedlo obrovskou vlnu solidarity napříč celou Českou republikou. Vedoucí vydání Eva Slunečková se proto rozhodla, že by se k ní měl připojit také magazín ELLE Decoration a zorganizovala rozsáhlou aukci na instagramovém účtu magazínu.
 
Během pouhých 4 dnů se do aukce zapojilo 100 dárců z řad českých a slovenských designérek a designérů, umělců a umělkyní, firem a značek, kteří dohromady nabídli 140 kusů svého zboží, služeb a děl. Vybírat se dalo z dostupných bytových doplňků, šperků a módy, ale i svítidel a nábytku, nebo soch a maleb.
 
Vydražila se díla od mnoha známých tvůrců – například náhrdelník Magnolie od Janjy Prokič za 23.000 Kč, váza Garden Basic od Františka Jungvirta za 30.000 Kč nebo ručně malovaná porcelánová váza Hořící srdce Ukrajina od Tyformy za 20.000 Kč. Pomyslným vrcholem benefiční dražby se stalo neonové srdce od Jana Plecháče a Henryho Wielguse, vystavené na Designbloku 2018, které se podařilo vydražit za krásných 23.000 Kč!
 
Díky štědrým dražitelům se celkem podařilo vybrat neskutečných 668.610 Kč pro organizaci Člověk v tísni. Darovaná částka se navíc zdvojnásobila díky iniciativě Daruj správně a ČSOB, takže ve výsledku na Ukrajinu poputuje úžasná suma: 1.337.220 Kč! Peníze byly darovány transparentně a tak jsou všechny dary dohledatelné na webu Daruj správně.
 
Štědrost, která vzešla od tvůrců i přihazujících byla neuvěřitelná a naplňuje nás vírou v lepší zítřky. Všem zapojeným stranám děkujeme, jelikož v nelehké době by si měli lidé pomáhat. Věříme, že finanční prostředky pomohou tam, kde je aktuálně nejvíce na Ukrajině potřeba.

Další charitativní akce s totožným záměrem se chystá ve spolupráci s designovým studiem TABLO. Budete si moct vydražit unikátní kus umění – misky z reedice kolekce SUPER-BOWL vydané speciálně pro podporu Ukrajiny s autorskými motivy od předních českých umělců – Josefa Bolfa, Evy Koťátkové, Romana Štětiny a mnoha dalších. Jinde, než na charitativní dražbě,  k dostání nebudou. Co kus, to ručně dekorovaný originál. Nenechte si je ujít! #KulturaProUkrajinu
Více detailů k dražbě bude k dispozici od 16. března na instagramovém profilu ELLE Decoration.
 
 
Čtvrtletník ELLE Decoration patří do portfolia dekor a hobby titulů vydavatelství Burda International CZ a je součástí mezinárodní sítě ELLE International a vychází v 25 edicích po celém světě. Nabízí inspiraci, informace a nápady, které se vám hodí pro oživení vašeho domova, snadnou orientaci v aktuálních trendech, stylu a soudobém designu a představuje nejkrásnější interiéry a architekturu  z celého světa.
 
Kmenový časopis ELLE vychází na českém trhu již 27 let a za tuto dobu si vybudoval pozici nejčtenějšího luxusního časopisu o módě na trhu. Každé vydání časopisu ELLE si přečte 134 tisíc čtenářů. Měsíčně se tohoto lifestylového magazínu prodá v průměru 23 tisíc výtisků. Webové stránky www.elle.cz navštěvuje 331 tisíc uživatelů se 643 tisíci zhlédnutí za měsíc. Na sociálních sítích titul sleduje více než 149 tisíc fanoušků a followerů.

(Zdroj: Media projekt, 7-12/2021, čtenost na vydání v cílové populaci ČR všichni 12-79 let; ABC ČR, 7-12/2021; NetMonitor, 1-12/2021; Instagram a Facebook, 1/2022)