ELLE Decoration oživuje 30 let starý projekt Jana Kaplického

Čtvrtletník ELLE Decoration, nejprodávanější časopis o bydlení na světě,  oživuje ve svém novém vydání projekt Jana Kaplického. Slavný architekt po sobě zanechal na sedmdesát deníků plných geniálních vizí a český tým ELLE Decoration měl jako první možnost do nich nahlédnout se svolením Elišky Kaplický Fuchsové.
 
Celé to začalo v létě tohoto roku, kdy redakce ELLE Decoration navázala spolupráci s architektem českého původu žijícím v Los Angeles Pavlem Ježkem. Kromě unikátní sbírky spotřebičů Braun vlastní i unikátní skicy od Jana Kaplického, které - v nazvětšované podobě - tvoří velmi netradiční výzdobu vily Pavla Ježka v pražských Nebušicích. Projekt 137 zachycuje návrh přístavby domu Ježkových v Los Angeles a nikdy nebyl realizován. Až do letošního léta. ELLE Decoration se pokusila Kaplického nápad oživit a ve spolupráci se studiem NMDS Pictures převést skicy do 3D vizualizace.
 
V dnešním rychle se měnícím světě je dobré se někdy zastavit a načerpat inspiraci v minulosti. Jsem pyšná, že jako první světu představujeme ukrytý poklad z archivu Jana Kaplického,“ říká Petra Fundová, generální ředitelka Burda Praha.
 
 „Jan Kaplický byl génius a projekt, který jsme s laskavým svolením manželů Ježkových a Elišky Kaplický uvedli v život, to jen dokazuje. Je až s podivem, že něco tak moderního se zrodilo v hlavě jednoho z našich nejlepších architektů už před 30ti lety,” doplňuje šéfredaktorka ELLE Decoration Andrea Běhounková. 
 
Kromě unikátního projektu najdete na stránkách posledního ELLE Decoration i rozhovor s umělkyní Irou Svobodovou, navštívíte byt Milana Knížáka nebo se dozvíte, co nejlepšího lze najít na současné gastromapě severočeského Liberce.  
 
Nové vydání ELLE Decoration je v prodeji od pátku 24. Listopadu.